Belediyenin sıcak çorba dağıtımı; gerek il içinden gerekse il dışından gelerek Tuşba ilçesinde bulunan hastanemize şifa arayan hasta ve hasta yakınları, sağlık ordusunun kahraman sağlık çalışanları tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Sabah erken hastane önüne gelen vatandaşlar, Tuşba Belediyesi’ nin bu güzel etkinliği ile karşılaşınca memnuniyetlerini dile getirdiler.

BAŞKAN AKMAN, ‘FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ’

Özellikle bu pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızın insanüstü bir çaba harcadığını dile getiren Başkan AKMAN, ‘‘Yaşadığımız bu talihsiz salgın sürecinde, her zamankinden daha fazla emek sarf ederek mesai kavramı gözetmeksizin hastalarına canları pahasına can katan fedakar sağlık çalışanlarımızın bizlerde her zaman yanlarında olacağız’ dedi.

ÇORBALARIMIZ HİJYEN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANIP İKRAM EDİLİYOR

Başkan AKMAN, ‘İkram edilen çorbalarımız; gıda işletmelerinde, sağlıklı gıda üretimi için gerekli olan hijyen şartlarının belirlenerek bu şartların sağlanması, üretim ve servis aşamasında tüketici açısından sağlık riski oluşturabilecek nedenlerin belirlenmesi ve bu nedenlerin ortadan kaldırılması temeline dayanan bir ürün güvenilirliği sistemi olan HACCP standartlarına göre hazırlanıp vatandaşlarımıza servis edilmektedir’ diye kaydetti.

Başkan AKMAN sözlerini şu şekilde sürdürdü: ‘Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde hafta sonuna kadar yaklaşık bin kişiye ulaşmayı planladığımız sıcak çorba etkinliğimize tüm hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarımızı bekliyoruz’ dedi.