Yerli ve yabancı turistlerin en önemli uğrak yerlerinden biri olan Van Kahvaltıcılar Sokağı, dünyanın önce gelen siyasetçileri ve diplomatları da ağırlamaya devam ediyor.

Yediden yetmişe herkesin beğenisini alan Van Kahvaltısı, siyasi parti temsilcilerinin de gözdesi haline geldi.

Son olarak yeni bir siyasi parti kuran, AK Parti’de de ekonomi bakanı olarak adından söz ettiren, Türkiye’nin her şehrinde teşkilatlanmaya giden ve il başkanlıkları kuran Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır ilk kongresinin ardından Doğu Anadolu’nun bazı illerini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Ankara’ya gitmeden önce Van’a gelen Ali Babacan, Van İl Başkanı Semra Odabaşı ve bir grup partili ile birlikte Sütçü Kenan’da Van Kahvaltısı yaptı.

Kahvaltının ardından gündeme dair açıklamalarda bulunan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, şuanda Van ili ilgili her hangi bir programının olmadığı, sadece Van Kahvaltısı için Van’a geldiklerini ifade etti.

Van ziyaretinde Van Kahvaltıcılar Sokağı’nı ve Sütçü Kenan’ı tercih eden Ali Babacan, Van Kahvaltısına övgüler yağdırdı.

Çok sayıda ulusal ve yerel basının takip ettiği ve iştirak ettiği Van Kahvaltısı programı, basında geniş yer buldu.

Bu görüntü bizi memnun etti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Van Kahvaltısı programını son derece anlamlı bulan, program çerçevesinde Sütçü Kenan’ı tercih etmesini de memnuniyetle karşıladıklarını belirten İşletme Sahibi Kenan Coşkun, her günü renkli ve dolu geçirdiklerini söyledi.

Hemen hemen her gün dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirleri ağırladıklarını belirten Sütçü Kenan, siyasi partilerin değerli başkanlarının Van Kahvaltısını tercih etmesini de çok güzel karşıladıklarını belirtti.

Van Kahvaltısıyla gurur duymak gerekir

Dünyanın önemli ekonomistleri arasında yer alan Ali Babacan’ın kahvaltı kültürünün başkenti Van’da ağırlamanın, Van Kahvaltısının dünyanın her yerinde bilinebilir hale gelmesinin önemine dikkat çeken Sütçü Kenan, “Van kahvaltısıyla ne kadar gurur duysak azdır. Bu artık bir kültür haline geldi ve bu kültürde Van’a ait. Bu kültürü icra etmek bizi memnun ediyor. İnanıyorum ki daha farklı destek ve çabalarla biz Van’ı meşhur kahvaltısı ile daha iyi noktalara getirebiliriz. Bu değere sahip çıkarsak, bu değer de Van’a değer katacaktır. Ünlü isimlerin Van kahvaltısını tercih etmesi ayrı bir güzellik. Dünyanın değişik ülkelerinden insanlar sadece Van kahvaltısı için buraya geliyor. Bunun kıymetini bilmek gerekir” dedi.