Dubai, Tacikistan, Lübnan, Makedonya, Sırbistan, İran ve birçok ülkede fotoğraf yarışmalarına katılan, fotoğraf çekimi çalışmaları yapan, dünyaca ünlü yarışmalarda dereceler elde eden ve ödüller alan Vanlı fotoğrafçı Musa Talaşlı, Van’da ilk sergisini açtı.

Van'da Ajans Asya Fuarcılık tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve dört gün sürecek olan ‘Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı' kapılarını ziyaretçilerine açarken, fuarda Vanlı fotoğrafçı Musa Talaşlı tarafından açılan sergi büyük beğeni kazandı.

Van Vali Yardımcısı Ömer Faruk Candemir ve beraberindeki heyet, fuarda açılan sergiyi gezerek, sergi hakkında bilgi aldı.

Van’ın tarihi ve turistlik mekanlarının resm edildiği sergiyi büyük bir hayranlıkla dolaşan Van Vali Yardımcısı Ömer Faruk Candemir, Vanlı Ünlü Fotoğrafçı Musa Talaşlı’yı tebrik etti.

Sergi hakkında bilgiler aktaran Ünlü Fotoğrafçı Talaşlı, dünyanın birçok ülkesinde fotoğraf çalışması yaptığını,  Van’ın bunlar içinde ayrı bir yerinin olduğunu söyledi.

Van’ın tarihi dokusu, görselliği ve mekan çeşitliliğinin fazla olduğundan söz eden Talaşlı, fotoğraf severlerin en önemli uğrak yerlerinden birinin de Van olduğunu ifade etti.

Van’da bu anlamda ilk sergisini açtığını belirten Talaşlı, sergide sadece Van’a yer verdiğini belirtti.

“Her yerde Van’ı tanıtıyoruz”

Dünyanın birçok ülkesinde fotoğraf çalışmaları ve fotoğraf yarışmalarına katıldığını belirten Talaşlı, “Gittiğimiz yer çalışmada ve yarışmada Van’ı tanıtmayı da ihmal etmiyoruz. Van’ın güzelliklerini, tarihi mekanlarını her yerde tanıtmaya gayret ediyoruz. Van fotoğraf severler için bulunmaz bir yer. Gerçekten tarihi mekanları, kültürü ve doğasıyla harika bir şehir. Biz bu çalışmamızda sadece Van’a yer verdik. Standımız ilgi gördü, fotoğraf severler Van’ın görünmeyen yüzünü burada görme imkanı buldu. Bu sanatı icra etmek beni memnun ediyor. İlgi ve alakalarından dolayı herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.