Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman Edremit İlçesi muhtarlarının ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ‘‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi, ‘Muhtarlarımız demokrasimizin temel taşları ve uç beyleridir’. Dolayısıyla Belediye ve Halk arasında köprü görevi gören muhtarlarımızın, halkla olan iletişimimizde büyük rol oynamaları hasebiyle bizim için de çok özel ve kıymetlidirler’’. Edremit’ i kardeş ilçe olarak benimsediğimizden ve aynı amaca yani Van’ ımıza en iyi şekilde hizmet etme amacı taşıdığımızdan dolayı zaman zaman kardeş ilçemizle istişarelerde bulunuyoruz. Çünkü bizler birlik ve bütünlük içinde hareket ettiğimizde asıl kazanacak olan Van Halkıdır’, dedi. Başkan Akman, ‘Tuşba’ ya hizmet aşamasında yakaladığımız başarıların sebeplerinden biri de muhtarlarla koordineli çalışmalarımızın olması ve onlarla sürekli istişareler içerisinde bulunmamızdır. Dolayısıyla Edremit Mahalle muhtarlarını ilçemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk’ diye kaydetti.

EDREMİT İLÇESİ MUHTARLARI: BAŞKAN AKMAN YAPTIĞI HİZMETLERDEN DOLAYI TUŞBA’ NIN CAZİBESİNİ ARTIRDI

Tuşba Belediyesi'nin mega projelerini yerinde inceleyen muhtarlar, ‘Başkan Akman yaptığı hizmetlerden dolayı Tuşba’ nın cazibesini artırdı, dolayısıyla Tuşba Belediyemizin Van’ ımıza kazandırdığı hizmetlerden dolayı, kardeş ilçe olarak gelecek nesillerimize aktardığı üstün hizmetlerden dolayı Başkan Akman’ teşekkürlerimizi sunuyoruz’ dediler.

Van’ ın en büyük sahil Bantlarından biri olan İskele 2. Etap Sahil Bandı ve en ihtişamlı hizmet binasından biri olan Tuşba Belediyesi Hizmet Binasını gezen muhtarlar Başkan Akman’ a başarılarının devamını dileyerek ilçeden ayrıldılar.