Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Koronavirüs tehdidi sürerken, Van’da bulunan hastane yöneticilerimiz ile gerek sağlık müdürlüğünde gerek ilçe ziyaretlerimizde bir araya gelerek denetimler yaparak sorunları minimize ederek eksiklikleri tamamlamaya çalışmaktayız ifadesinde bulundu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında il ve ilçe hastanelerimizde aksaklıkların giderilmesi konusunda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımız ve hastane yöneticilerimiz ile sıkı denetimler yapmaktayız.

Bu bağlamda Bahçesaray Devlet Hastanemizde yapmış olduğumuz denetimde özellikle hastalar konusunda büyük bir titizlik sağlanmasını istedik ve ayrıca hastane personellerimizin’de korona virüs tedbirleri kapsamında hastanede hasta ziyaretleri temasın azaltılmasına yönelik, hastanede yapılan hasta ziyaretleri konusunda bilgilendirmede bulunarak, Korona virüs karşı daha dikkat etmelerini istedik.

Muayene için gelen hastalar ile konuşan Doç. Dr. Sünnetçioğlu, maske kullanımı, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulunarak denetimlerin haftanın belirli günlerinde devam edeceğini belirtti.