Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzuru içinde olduklarını söyledi. Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, bayramların, insanlar arasında sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının pekiştiği, geleceğe dönük iyimserliklerin canlandığı, kişisel dargınlık ve kırgınlıkların...
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Diyarbakır’a, Van Valiliği koordinasyonunda ilimizden resmî kurumlar, STK ve AFAD gönüllülerinden gönderilen araç, personel ve malzeme sevkiyatı devam ediyor.
2013 yılında kurulan ve kurucu başkanlığını Zeki Yılmaz’ın yaptığı Van Masterler Derneği yönetim kurulu tarafından Van Masterler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlına H.İbrahim Koç getirildi. Van Masterler yeni Başkanı H. İbrahim Koç, yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajı verdi.