Van
Açık
30°C
Van
30°C
Açık
Cumartesi Az Bulutlu
27°C
Pazar Parçalı Bulutlu
28°C
Pazartesi Açık
27°C
Salı Az Bulutlu
29°C
Geleneksel Türk Okçuluğu İl yarışması Van’da ilk defa Tuşba Gençlik Merkezi spor salonunda düzenlendi.
Ata sporumuz olan yarışmaya 3 kulüpten (Bilgi İzcilik Spor Kulübü, Tuşba Gençlik Merkezi ve Gürpınar Gençlik Spor kulübü) toplam 19 Kemankeş (okçu) katıldı.
Yarışma 3 kategoride, Minikler, Yıldızlar ve Gençler olarak yapıldı. Kemankeşler 18 metre mesafeden 35’şer adet ok attılar.
Yarışmada her üç kategoride birincilikleri Bilgi izcilik spor kulübü, ikincilikleri ise Gürpınar Gençlik Spor Kulübü Kemankeşleri kazandı. Başarılı olan Okçular Van’ı temsilen Kasım ayında Ankara Salon Puta yarışmasına katılacaktır.